برگزاری هفته آموزش و چهاردهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

27 ارديبهشت 1400

دکتر سعید کشمیری در برنامه گرامیداشت هفته آموزش و چهاردهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد اظهار داشت: کرونا باعث شد ما متوجه پتانسیل بزرگ خود در بستر مجازی شویم.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر اضافه کرد: همت اساتید باعث پویایی و کارایی فضای آموزشی دانشگاه در دوران کرونا شد.
دکتر کشمیری بابیان اینکه کرونا موجب شد دیدگاه سنتی نسبت به آموزش و تدریس تغییر پیدا کند اضافه کرد: بسیاری از محدودیت‌های فیزیکی در بحث آموزش را می‌توان با آموزش مجازی پوشش و برطرف کرد.
وی بیان کرد: پزشکان و پرستارانی که در خط مقدم مبارزه با کرونا مشغول هستند محصول آموزش هستند و هر چه کیفیت آموزش بالاتر باشد درنتیجه پزشکان و پرستاران باکیفیت‌تر، باسوادتر و محیط امن‌تری را برای مردم و بیماران ایجاد خواهند کرد که موجب رضایتمندی مردم می‌شود.
دکتر کشمیری با بیان اینکه در بحث پیشگیری، تشخیص، درمان و کنترل کرونا به همه علوم مرتبط با حوزه سلامت نیاز داشتیم افزود: آموزش قلب تپنده دانشگاه است.
وی تصریح کرد: مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین عامل ایفای نقش دانشگاهیان در پیشرفت کشور، تربیت نیروی انسانی کارآمد است و این مهم مقدور نخواهد بود مگر اینکه آموزش در سطح بالا و با کیفیت مناسب باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در زمینه آموزش مجازی بسیار موفق عمل کرده است افزود: چالش‌ها و مشکلات موجود در بحث آموزش مجازی با همت و تلاش اساتید و مسئولان دانشگاه برطرف شد.

در ادامه دکتر کامران میرزایی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی به تشریح فعالیت های حوزه آموزش در سال 1399 پرداختند. وی با اشاره به ضرورت انجام فعالیت های آموزشی در دوران پاندمی کووید 19، تلاشهای اساتید و مدرسین در تدوین و طراحی محتواهای آموزشی به صورت مجازی و نیز اجرای الگوهای ارزشیابی مبتنی بر وب را قابل ستایش دانست. همچنین از تلاش های کارگروه آموزش مجازی معاونت آموزشی، دبیر بسته آموزش مجازی و نیز مسولین و همکاران حوزه IT  دانشگاه  در پشتیبانی از فعالیت های فوق و نیز اجرای برنامه های توانمندسازی اساتید تقدیر و تشکر نمود و خواستار ادامه بکارگیری آموزش های مجازی در کنار آموزش های حضوری پس از اتمام اپیدمی کووید 19 و حضور دانشجویان در محیط های آموزشی شد.

در این مراسم از اساتید نمونه دانشگاه تقدیر شد.
اسامی اساتید  نمونه به شرح زیر است:
تقدیر از اساتید نمونه دانشگاه در سال ۱۳۹۹
دانشکده بهداشت و تغذیه دکتر سید عنایت هاشمی
دانشکده پرستاری و مامایی دکتر محمدرضا یزدان خواه فرد
دانشکده پزشکی
 
علوم پایه دکتر بنفشه اسمعیل زاده
علوم بالینی دکتر کامران میرزایی
علوم بالینی دکتر شکیب آزاد
دانشکده پیراپزشکی دکتر علی حمیدی
دانشکده دندانپزشکی دکتر علیرضا جعفری
و تقدیر از اساتید دانشگاه که در ادوار جشنواره آموزشی شهید مطهری با نام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رتبه برتر کشوری را کسب نموده‌اند:
دکتر الهام رحمانی
دکتر کامران میرزایی

در پایان نیز از از دست‌اندرکاران برگزاری همایش گرامیداشت هفته آموزش در دانشگاه و اساتیدی که در دوران کووید ۱۹ فعالیت‌های فوق‌برنامه آموزشی داشتند نیز تقدیر به عمل آمد.

 


کلمات کلیدی:
    آموزش     چهاردهمین     جشنواره     شهید.مطهری     بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   27 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >